Tuz Odası

Her Türlü Sorularınız İçin Hemen Arayın

0 212 226 16 420 212 226 16 42

Tuz Odası

Yaşadığımız ve çalıştığımız ortamlardaki floresanlar, bilgisayarlar ve klimalar gibi teknolojik cihazlar havadaki pozitif iyonları arttırıyor. Pozitif iyonların fazla olduğu ortamlarda insanlar daha stresli ve daha yorgun oluyorlar.Ayrıca birçok solunum hastalığını (astım, saman nezlesi vs.) da böyle ortamlar tetikliyor.

Bunun yanı sıra dünyanın en sakin ve dinlendirici yerleri negatif iyon yoğunluğunun fazla olduğu ortamlardır. Okyanus kenarları, ormanlar, yağmur sonrası doğal ortamlardır. Böyle ortamlarda insanlar kendilerini dinlenmiş ve yenilenmiş hisseder.

Bilimsel araştırmalara göre negatif iyon içeren ortamlar; saman nezlesi, astım, mevsimsel depresyon, yorgunluk ve baş ağrısı belirtilerini azaltıyor.

BİTKİ DUVARLAR:

Türkiye’de uygulamasına sık rastlanmayan bitki duvar sistemleri negatif iyon etkisinin en yeni konseptlerindendir.

Özel yetiştirilip yurt dışından ithal edilen bitkiler farklı alanlara uygulanarak üzerinden tuzlu su yağdırılmaktadır. Tuzun bilinen negatif iyon etkisi özel bitkilerle birleşerek hem görsel hem de işlevsel olarak yepyeni bir tasarım oluşturmaktadır.

Bu bitkileri ister karşılıklı duvarlara yerleştirerek bir yağmur koridoru oluşturur ister dış cephenizde ya da yürüyüş yollarınızda kullanır isterseniz de bina içinde kolonlara uygulayarak farklı tasarımlar oluşturulabilir. Bu yapıları birçok alternatifle çeşitlendirmek mümkündür.

TUZ ODALARI:

Tarih boyunca saf, rafine edilmemiş kaya tuzunun akciğer derinliklerinde antibakteriyel ve antimikrobiyal faydaları olduğu kabedilmiştir.

Son yıllarda tüm solunum hastaları ve doğal astım tedavisi için dünyadaki tuz mağaralarına yapılan ziyaretler doğal tuz havasının inanılmaz iyileştirici özelliklerinden dolayı artış göstermektedir.

Haloterapi olarak da nitelendirilen terapi özellikle egzamadan alerjiye oradan da astım arasında değişen solunum ve cilt sorunları çeken kişiler için tasarlanmıştır.

Klinik testlerde tuz terapisinin solunum ve cilt hastalıklarının çeşitli belirtileri gidermede etkili olduğu kanıtlanmıştır. Tamamen tuzla kaplı ortamda yaptırılan bu nefes

egzersizleri solunum sorunu yüzünden tedavi olan hastaların iyileşme süreçlerini gözle görülebilir oranda hızlandırırken diğer yandan da tuzun anti-depresan özelliği

çağın hastalığı depresyonun tedavisine de yardımcı olmaktadır. Siz de bu ve bunun gibi sorunlardan muzdaripseniz tuz terapisini deneyebilirsiniz.

Kuru tuz aerosol terapisi mevcut ilaçlar ve tedaviler ile birlikte güvenle kullanılabilir ve size daha önce hiç yaşamadığınız bir rahatlama sağlar.


İletişimİletişim 0 212 226 16 42HEMEN ARA

  • 0 212 226 16 42
  • Adnan Menderes Caddesi No: 18
    Bahçeköy - Sarıyer/ İstanbul
  • Pzt-Cmt: 08:00-20:00
Ne Aramıştınız!